Badania plodnosci czestochowa

Badanie płodności u ludzi polega przede każdym na poszukiwaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest centralnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które powstają z założeń i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Kiedy powinno zrobić się badanie?Pytanie to powinno się zrobić w punkcie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez sensu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je przeprowadzić i po innego rodzaju urazach w okolicy krocza i po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podjęciem do badania muszą zostać zrealizowane pewne standardy. Negatywnie na wynik mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna stać otrzymana w terminie 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (zwłaszcza te, którym prowadziła podwyższona temperatura), a także nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna też zostać oddana w minimalni rodzaj.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich żywotność i ruchliwość). Dodatkowo wydobywa się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem zalecane są też inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u ludzi stosuje się i nowego typu badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i pełnego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią istnieć zarówno wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się wówczas doświadczenia na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Istnieje zatem tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Określa ono rób zbierania się przeciwciał z plemnikiem. Pragnie być ich tak dużo mocno, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są i różnego typie infekcje. W projekcie ich wykluczenia wykonywane są badania mikrobiologiczne.