Program komputerowy na pokaz

Talerz wędlin stanowi jakimś z najkrótszych i najspokojniejszych programów na założenie zestawu smacznych przekąsek. Jeżeli zaprosiliśmy do siebie mężów oraz nie wiemy, czym ich przyjąć, możemy dokonać apetycznie wyglądający talerz z wędlinami.

Aranżacja Najlepiej talerz ukazuje się, gdy stworzone na nim rezultaty są różne odcienie oraz wyglądy. Obok siebie możemy ułożyć plastry jasnej polędwicy i ciężkie plasterki salami. Ważne jednak, by poszczególne plastry tworzyły zgrabną kompozycję. Potrafimy kosztuje ułożyć plasterkami w rządku w taki forma, by każdy rulonik był znany. Ciekawszym, jednak bardziej delikatnym rozwiązaniem, jest stworzenie plastrów w budowie kwiatów. Po oddaniu im dobrego kształtu wystarczy nabić je na wykałaczkę.

Estetyka Talerz wędlin wymaga być dostarczony w środek, który będzie pokazywał się smacznie i elegancko. Wszystkie plasterki powinny być pokrojone równo i cienko przy pomocy ostrego noża lub specjalnego sprzętu, jakim zapewne być krajalnica do wedlin. Kawałki kiełbas można przekroić pod skosem i łożyć obok rulonów.

Dodatki Na talerzu wędlin możemy i ułożyć oliwki, sery, pomidory koktajlowe i listki sałaty. Coraz tańszym rozwiązaniem jest kierowanie w rulonach szparagów lub przechowywanie w nich farszu. Potrafi on odkładać się z pasty jajecznej, papryki, kremu chrzanowego, musztardowego lub pesto. Świetnym dodatkiem do takich ruloników będzie rolada z łososia i kremu ziołowego. Że jako dodatek wybieramy ser, zatem warto jego smak dopasować do gustu wędlin. Dlatego tak podawać ostre, dojrzewające sery zgodnie z dojrzewającymi wędlinami, takimi jak szynka parmeńska lub kiełbasa chorizo.

Trunki Do przystawek kładących się z lekkich wędlin idealnie wybierze białe, wytrawne wino. Jeżeli podawane przez nas wędliny mają mało ostrzejszy smak, warto na stole postawić czerwone wino wytrawne. Korzystnym rozwiązaniem jest najpierw podanie łagodnych wędlin z winem białym, potem ostrzejszych zgodnie z serem, do jakich najbardziej pasuje wino czerwone, i na celu zestawu problemów i roladek z łososia z winem różowym.