System informatyczny zsi

Wiele polskich spółek specjalizuje się w sprzedaży i dodawaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od charakterze prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak oraz dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą dzielić się między sobą w zależności lub posiadamy do podejmowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz że z domem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii zajmują się jeszcze większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z artykułem gastronomicznym który nie ma żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest sposób POS. W licznych miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich kiedy również takich, które w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy są sporo problemów gastronomicznych na terenie całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Stanowi on naprawdę skonstruowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i produkcja na prostych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie z tego, lub istnieje to jedna restauracja, albo też sieć restauracji.

Na obecnym stanie celowo nie podamy nazwy, na którym z programów oprzemy propozycję skierowaną do określonego klienta. Przyjmijmy, że wyjście jest wsparte na połączonym systemie, który pozwoli zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy również wszystkie zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności z prac program może współpracować z terminalem dotykowym, a również z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budów małej czyli na pojedynczym zdaniu, używając standardowy sprzęt PC.