Urzadzenie diagnostyczne do certyfikowania sieci

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze bardziej popularne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasy układu optycznego ze określonym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można pobrać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Revitalum Mind Plus

Kolposkop oraz jego skorzystanie

Kolposkop bierze się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a jeszcze pochwy i sromu w obiektu wykrycia zmian, które mogłyby oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Szacuje się, że dokładność diagnozy przeprowadzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w współzależności od jego kształtu.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka występuje na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy organizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego ogląda się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w właściwym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i obserwowanie go na określonym ekranie, a i pisanie i drukowanie dla pacjentki, kiedy a do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.